Przemyślenia tłumacza

Jak pasja może stać się Twoją pracą, czyli zawodowe przemyślenia tłumacza tekstów różnorakich

Potrafię sobie wyobrazić, iż niejeden internauta po przeczytaniu tego nagłówka skrzywi się z odrazą na myśl, że ktoś zajęcie tak nudne i prozaiczne jak pisemne tłumaczenie na angielski nazywa swoją pasją. Otóż tak, ośmielam się tak stwierdzić i nie jest to bynajmniej kokieteria.

przemyslenia

Mogę już pochwalić się ponad pięcioletnim doświadczeniem w tłumaczeniu tekstów różnej maści. I to właśnie to doświadczenie utwierdza mnie w przekonaniu, że tłumaczenia tekstu mogą być pasjonujące. Wynika to przede wszystkim z różnorodności zleceń. Tłumaczenia stron www o różnej tematyce pogłębiają wiedzę tłumacza w różnych dziedzinach i dzięki temu mogę w towarzystwie zaimponować wiedzą o psach rasowych, heavy metalu, czy rynku bombek choinkowych. Nie jest to jednak jedyna korzyść: tłumaczenie stron www to przede wszystkim kontakt z ludźmi, ich włascicielami. Oferując profesjonalne i relatywnie tanie tłumaczenia nie narzekam na brak klientów, a to ich zadowolenie z usługi sprawia mi najwięcej satysfakcji. Ważny jest dobry kontakt z klientem, który po pewnym czasie może stać się stałym zleceniodawcą, a nawet dobrym znajomym. Jednym słowem tłumaczenie tekstu nie jest zajęciem nudnym, jeśli tylko robi się to z pasją i zadowoleniem. Cieszę się, że tłumaczenia na angielski stały się moim głównym źródłem zarobkowania, a niesłabnący entuzjazm w przekładaniu tekstu na angielski i z angielskiego każe mi wciąż rozwijać swoją działalności i podnosić własne kwalifikacje.

Zawodowe przemyślenia tłumacza tekstów
Tagi wpisu: biuro tłumaczeń, dobry tłumacz angielskiego, jak znaleźć dobrego tłumacza, jak znaleźć tanie tłumaczenie, profesjonalne tłumaczenia, tanie tłumaczenia, tłumacz angielski, tłumaczenia angielski, tłumaczenia listów, tłumaczenia tekstów zwykłych, tłumaczenia z angielskiego na polski, tłumaczenia z polskiego na angielski, tłumaczenia zwykłe, tłumaczenie angielski, tłumaczenie stron WWW

Komentarze

  Dodaj komentarz

O mnie

tłumaczenia z aniglskego
profesjonalny tłumacz angielskiego monika@frogtranslation.com
+48 509 904 198
facebook.com/Frogtranslation
www.tlumaczenia-pisemne.pl

profesjonalny tłumacz 2010-2011 - Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
- podyplomowe studium przekładu
2007-2009 - Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
- magister filologii angielskiej
2004-2007 - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
- licencjat filologii angielskiej
Tłumaczenie z ang na polski i z pol na angielski Uniwersytet Warszawski • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie • Uniwersytet Wrocławski • Politechnika Wrocławska • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu • Wydawnictwo Mateusza.pl • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski • Wydawnictwo Triglav - zobacz więcej...
tanie tłumaczenia Tłumaczeniem zajmuję się już prawie 20 lat. Stale współpracuję z uczelniami wyższymi i ich pracownikami. Przetłumaczyłam na język angielski kilkadziesiąt książek, setki artykułów naukowych oraz tysiące tekstów użytkowych. Prowadziłam wykład na konferencji językowej dotyczący błędów tłumaczeniowych. Moją specjalizacją są teksty naukowe, techniczne, literackie i użytkowe. - zobacz więcej...
opinie

Pragnę udzielić referencji Pani Monice Matykiewicz za pełen profesjonalizm, solidność oraz indywidualne podejście do klienta. Wszystkie zlecenia zostały wykonane terminowo oraz z niezwykle wysoką starannością. Dlatego z pełną odpowiedzialnością mogę polecić tłumaczenia Pani Moniki.

— Pan Arkadiusz M. Tomczyk – doktorant na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

zobacz więcej opinii...

Formularz kontaktowy  Opcjonalnie - załącz plik z tekstem:

  Facebook

  Ostatnie wpisy

  • Tłumaczenie umowy pośrednictwa na angielski
   Codzienność tłumacza to nie tylko przekład książek i wierszy... Czasem należy z...
  • Tłumaczenie zwykłe dokumentów
   Ostatnio odwiedził mnie bardzo sympatyczny Pan. Rzadko mam u siebie klientów wc...
  • Przekład opowiadań dla dzieci
   Tłumaczenie opowiadań dla dzieci to jedno z moich ulubionych zawodowych zajęć. ...
  • Tłumaczenie na angielski dla brokerów
   Przyznam szczerze, że do niedawna nie widziałam, na czym dokładnie polega praca...
  • Tłumaczenie poufnej korespondencji firmowej
   Ludzie prowadzący większe i mniejsze biznesy, muszą czasem wyłożyć "kawę na ław...

  Komentarze

  • Photopolis - "Świetny artykuł. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na ten temat, ale tak nie jest.…"
   Tłumacz polsko-angielski
  • Best Text - tłumaczenia tekstów naukowych - "W angielskiej wersji tłumaczenia, w tym prac magisterskich i doktorskich, zwykle otrzymuje się o 10-15 procent więcej słów niż w…"
   Tłumaczenie streszczenia pracy doktorskiej
  • Joanna - "Czy znalazłeś kogoś chętnego do pomocy? Joanna"
   Tłumaczenie poezji
  • Aniaa - "zwłaszcza kiedy tłumaczy na niewłaściwy czas"
   Czy translator dobrze tłumaczy?
  • Monika Matykiewicz - "Proszę o przesłanie tekstu na monika@frogtranslation.com, aby uzyskać bezpłatną wycenę"
   Tłumaczenie poezji