Tłumaczenia firmowe

Tłumaczenie dla firm

Tłumaczenie dla firm z i na język angielski wymagają od tłumacza dużej dyscypliny i dużej znajomości danej branży i samej firmy. Ważna jest także pewna wszechstronność – tłumaczenie dla firm obejmować może przecież wiele rodzajów tekstów – od codziennej korespondencji firmowej między stałymi kontrahentami, przez oficjalne pisma i oferty, aż do tekstów z pogranicza biznesu i prawa, umów, licencji, czy nawet pism sądowych. Jeżeli więc dana firma znajdzie sobie takiego wszechstronnego tłumacza – profesjonalistę, który do tego jest dyspozycyjny i terminowy jest to osoba na wagę złota. Dyspozycyjność i terminowość to równie pożądane cechy – o znaczeniu szybkości reakcji i przestrzegania terminów w biznesie nie trzeba tu jakoś szczególnie się rozpisywać.

firmy

Jeżeli miałabym radzić firmom odnośnie profesjonalnych usług tłumaczeniowych, to poleciłabym właśnie poszukanie takiego wszechstronnego profesjonalisty. Zdaję sobie sprawę, że o takich ludzi na rynku tłumaczeniowym, pełnym biur i małych „biurek” nastawionych na szybki zysk bez dbałości o jakość i pozyskanie stałych, lojalnych klientów, jest trudno, ale warto się parę razy nawet sparzyć w poszukiwaniu, tak by w końcu kogoś takiego znaleźć. Kiedy taki dobry tłumacz języka angielskiego zostanie dodatkowo doceniony i będzie wiedział, że ma zapewnione stałe zlecenia i lojalność pracodawcy, to proszę mi wierzyć, nie pozwoli, aby jakość jego tłumaczeń uległa obniżeniu w czasie. O takiego klienta przecież trudno, więc tłumacz nie zawiedzie jego zaufania. Najważniejsze, by obie strony nawzajem się doceniały, bo o dobrą i długotrwałą biznesową relację dzisiaj trudno.

Tłumaczenia dla firm
Tagi wpisu: biuro tłumaczeniowe, dobry tłumacz języka angielskiego, obsługa firm, profesjonalne tłumaczenie umowy, profesjonalne usługi tłumaczeniowe, profesjonalny tłumacz, tłumaczenia biznesowe, tłumaczenia ofert, tłumaczenia oficjalnych pism, Tłumaczenia tekstów firmowych, tłumaczenia umów, tłumaczenie dla biznesu, Tłumaczenie dla firm, tłumaczenie dokumentów firmowych, tłumaczenie firmom, tłumaczenie firmowych dokumentów, tłumaczenie ko, tłumaczenie korespondencji dla firm, tłumaczenie korespondencji firmowej, tłumaczenie pism sądowych, tłumaczenie prawnicze, tłumaczenie umowy, wszechstronny tłumacz, wysoka jakość tłumaczeń

Komentarze

  Dodaj komentarz

O mnie

tłumaczenia z aniglskego
profesjonalny tłumacz angielskiego monika@frogtranslation.com
+48 509 904 198
facebook.com/Frogtranslation
www.tlumaczenia-pisemne.pl

profesjonalny tłumacz 2010-2011 - Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
- podyplomowe studium przekładu
2007-2009 - Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
- magister filologii angielskiej
2004-2007 - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
- licencjat filologii angielskiej
Tłumaczenie z ang na polski i z pol na angielski Uniwersytet Warszawski • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie • Uniwersytet Wrocławski • Politechnika Wrocławska • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu • Wydawnictwo Mateusza.pl • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski • Wydawnictwo Triglav - zobacz więcej...
tanie tłumaczenia Tłumaczeniem zajmuję się już prawie 20 lat. Stale współpracuję z uczelniami wyższymi i ich pracownikami. Przetłumaczyłam na język angielski kilkadziesiąt książek, setki artykułów naukowych oraz tysiące tekstów użytkowych. Prowadziłam wykład na konferencji językowej dotyczący błędów tłumaczeniowych. Moją specjalizacją są teksty naukowe, techniczne, literackie i użytkowe. - zobacz więcej...
opinie

Pragnę zarekomendować Państwu tłumaczenia Pani Moniki Matykiewicz z Biura Tłumaczeń FROGTRANSLATION. Tłumaczka przełożyła dla mnie (z j. polskiego na j. angielski) kilka specjalistycznych tekstów z zakresu filozofii. Jakość tłumaczeń była bardzo wysoka.

— dr Mariusz Ciszek – Zakład Filozofii i Socjologii Polityki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

zobacz więcej opinii...

Formularz kontaktowy  Opcjonalnie - załącz plik z tekstem:

  Facebook

  Ostatnie wpisy

  • Tłumaczenie chrześcijańskie
   Moja ścieżka zawodowa tłumacza języka angielskiego wije się dość osobliwie. I t...
  • Pilne tłumaczenie streszczenia pracy na angielski
   Tłumacz raczej nie lubi słowa "pilne" w treści zapytania od potencjalnego klien...
  • Korekta tłumaczenia abstraktu na angielski
   Tak, dobrze czytacie. Tak wyglądało jedno z moich ostatnich zleceń - miałam za ...
  • Tłumaczenie instrukcji obsługi narzędzia elektrochirurgicznego z polskiego na angielski
   Specyfika narzędzi elektrochirurgicznych Narzędzia elektrochirurgiczne są kl...
  • Tłumaczenie deklaracji zgodności i świadectwa zgodności
   Deklaracja a świadectwo zgodności: Poznaj różnice i znaczenie w kontekście norm...

  Komentarze

  • Photopolis - "Świetny artykuł. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na ten temat, ale tak nie jest.…"
   Tłumacz polsko-angielski
  • Best Text - tłumaczenia tekstów naukowych - "W angielskiej wersji tłumaczenia, w tym prac magisterskich i doktorskich, zwykle otrzymuje się o 10-15 procent więcej słów niż w…"
   Tłumaczenie streszczenia pracy doktorskiej
  • Joanna - "Czy znalazłeś kogoś chętnego do pomocy? Joanna"
   Tłumaczenie poezji
  • Aniaa - "zwłaszcza kiedy tłumaczy na niewłaściwy czas"
   Czy translator dobrze tłumaczy?
  • Monika Matykiewicz - "Proszę o przesłanie tekstu na monika@frogtranslation.com, aby uzyskać bezpłatną wycenę"
   Tłumaczenie poezji