Tłumaczenia dla Polonii

Tłumaczenia dla polonii

Oferowanie usług tłumaczeniowych w internecie ma ten wielki plus, że nigdy do końca nie wiadomo, kto i z jakim tekstem zgłosi się do tłumacza. To daje pewien dreszczyk emocji:), a poza tym poczucie wolności i nieograniczoności – ze swoją ofertą tłumacz może dotrzeć bardzo daleko – oczywiście jeśli wyszukiwarka Google będzie na tyle łaskawa, ale tu już potrzeba trochę wiedzy z zakresu pozycjonowania.

Nie wdając się w szczegóły, po prostu cieszę się, że zdarzają mi się raz na czas  niestandardowe teksty do tłumaczenia od ciekawych ludzi, jednak zlecenia na tłumaczenie, które otrzymuję od Polaków za granicą, to przede wszystkim teksty użytkowe do tłumaczenia na angielski. Chodzi na przykład o tłumaczenie curriculum vitae, listu motywacyjnego, ale także listów prywatnych, czy korespondencji z pracodawcą. To ostatnie zlecenie, również z angielskiego na polski, potrzebne było zleceniodawcy do ubiegania się o zadośćuczynienie w związku z nagannym postępowaniem amerykańskiego szefa, moja rola była więc tym bardziej ważna i niosła ze sobą większy ładunek odpowiedzialności.

United States flag

Amerykańska Polonia ma jednak dla mnie również literackie zlecenia. Dostałam kiedyś propozycję przetłumaczenia książki z polskiego na angielski od samej autorki – Polki na stałe mieszkającej na Florydzie. Zlecenie oczywiście przyjęłam, była to książka dla dzieci, o której już tu na blogu pisałam i która stanowiła dla mnie nie lada wyzwanie. Było to jednak wyzwanie bardzo przyjemne i satysfakcjonujące. Na razie nie wiem, jakie są dalsze losy mojego tłumaczenia, czy będzie wydane w Stanach, ale będę trzymać rękę na pulsie.

Tłumacz angielskiego jest dla Polaków za granicą jedną z osób gwarantujących wsparcie i pomoc w trudnych życiowych sytuacjach. Warto zdać sobie sprawę, że takiego tłumacza można znaleźć dzięki wyszukiwarce Google i wcale nie musi być on tam, gdzieś za wielką wodą, tylko może oferować swoje usługi siedząc przed ekranem komputera w ojczyźnie.

Tłumaczenia dla Polaków za granicą
Tagi wpisu: amerykańska polonia, dla polaków za granicą, oferta tłumacza, przetłumaczenia książki z polskiego na angielski, tekst do tłumacza, teksty do tłumaczenia, teksty użytkowe do tłumaczenia na angielski, tłumacz angielskiego, tłumaczenia dla polaków za granicą, tłumaczenie Curriculum Vitae, tłumaczenie korespondencji z pracodawcą, tłumaczenie listów prywatnych, tłumaczenie listu motywacyjnego, usługi tłumaczeniowe w internecie, zlecenia na tłumaczenie, zlecenie z angielskiego na polski

Komentarze

  Dodaj komentarz

O mnie

tłumaczenia z aniglskego
profesjonalny tłumacz angielskiego monika@frogtranslation.com
+48 509 904 198
facebook.com/Frogtranslation
www.tlumaczenia-pisemne.pl

profesjonalny tłumacz 2010-2011 - Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
- podyplomowe studium przekładu
2007-2009 - Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
- magister filologii angielskiej
2004-2007 - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
- licencjat filologii angielskiej
Tłumaczenie z ang na polski i z pol na angielski Uniwersytet Warszawski • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie • Uniwersytet Wrocławski • Politechnika Wrocławska • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu • Wydawnictwo Mateusza.pl • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski • Wydawnictwo Triglav - zobacz więcej...
tanie tłumaczenia Tłumaczeniem zajmuję się już prawie 20 lat. Stale współpracuję z uczelniami wyższymi i ich pracownikami. Przetłumaczyłam na język angielski kilkadziesiąt książek, setki artykułów naukowych oraz tysiące tekstów użytkowych. Prowadziłam wykład na konferencji językowej dotyczący błędów tłumaczeniowych. Moją specjalizacją są teksty naukowe, techniczne, literackie i użytkowe. - zobacz więcej...
opinie

Pragnę udzielić referencji Pani Monice Matykiewicz za pełen profesjonalizm, solidność oraz indywidualne podejście do klienta. Wszystkie zlecenia zostały wykonane terminowo oraz z niezwykle wysoką starannością. Dlatego z pełną odpowiedzialnością mogę polecić tłumaczenia Pani Moniki.

— Pan Arkadiusz M. Tomczyk – doktorant na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

zobacz więcej opinii...

Formularz kontaktowy  Opcjonalnie - załącz plik z tekstem:

  Facebook

  Ostatnie wpisy

  • Tłumaczenie artykułu naukowego o satysfakcji managerów z pracy
   Pandemia COVID miała/ma wpływ na wszystkie branże, nawet tłumaczeniową, choć mi...
  • Tłumaczenie dla biznesu
   Dzisiaj parę słów o tłumaczeniu tekstów z szeroko pojętego świata biznesu. Do p...
  • Tłumaczenie tekstów z zakresu bankowości
   Nie będę dzisiaj pisać o stricte bankowym tłumaczeniu - takimi tekstami zajmuję...
  • Tłumaczenie umowy najmu na angielski
   Ostatnimi czasy mierzyłam się właśnie z takim zadaniem, jak w tytule: tłumaczen...
  • Tłumaczenia dla biura rachunkowego
   Miałam ostatnio przyjemność tłumaczyć teksty na stronę biura rachunkowego zloka...

  Komentarze

  • Aniaa - "zwłaszcza kiedy tłumaczy na niewłaściwy czas"
   Czy translator dobrze tłumaczy?
  • Monika Matykiewicz - "Proszę o przesłanie tekstu na monika@frogtranslation.com, aby uzyskać bezpłatną wycenę"
   Tłumaczenie poezji
  • tomaszk - "Cześć! Zapraszam do rejestracji na portalu który stworzyłem: http://znajdztlumaczy.pl/ To nowy portal ze zleceniami i ogłoszeniami tłumaczy. Zapraszam do korzystania…"
   Tłumaczenie Biblii
  • JAN CHODZIŃSKI - "JESTEM INWALIDA ZE ZNACZNĄ NIESPRAWNOŚCIĄ OD 40 ROKU ŻYCIA. DZIŚ AM 70 LAT. CHCIAŁBYM WYDAĆ BAJKĘ ,, KRAKOWSKIE KRASNALE,, JAKO…"
   Tłumaczenie poezji
  • Atama - "Zdarza się, że oglądając film, a właściwie tłumaczenie filmu, jeden z bohaterów odnosi się do rozmówcy... to znaczy jeden z…"
   Konsekwencja w tłumaczeniu