Tłumaczenie biznesowe

Dzisiaj parę słów o tłumaczeniu tekstów z szeroko pojętego świata biznesu. Do podjęcia tego tematu zainspirowało mnie, jak zwykle, ostatnie zlecenie. Tłumaczyłam CV dla pewnego managera „wyższego szczebla”, z którym współpracuję już 10 lat! Można powiedzieć, że jego Curriculum Vitae rozwijało się wraz z moimi tłumaczeniami. Tłumaczenie dla biznesu było mi więc bliskie prawie od początku działalności. Pierwszy tekst przesłał bowiem do mnie w maju 2011 roku (zachowuję oczywiście przetłumaczone teksty, od jakiegoś czasu również z oryginałami i kilkoma wersjami tłumaczenia – nigdy nie wiadomo bowiem, co się może tłumaczowi przydać).

Osobiście tłumaczenie biznesowe widzę jako bardzo szeroką „dziedzinę” pracy tłumacza. Może bowiem chodzić o tłumaczenie wspomnianego wyżej CV, może chodzić o stronę internetową Twojej firmy, wreszcie, pomocy tłumacza możesz potrzebować bezpośrednio na spotkaniu biznesowym. Ja od kilku już lat zajmuję się wyłącznie tłumaczeniami pisemnymi, ponieważ nie mam na co dzień kontaktu z żywym, mówionym językiem. Jeśli miałabym zdecydować się wrócić do tego typu usług, musiałabym najpierw przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych i na nowo wejść w tory płynnej angielskiej mowy.

źródło: https://translatepages.com/what-is-important-for-a-good-business-translation/

Siedząc przed komputerem i zajmując się tekstem pisanym, bardzo trudno jest zapewnić tłumaczenie ustne na wysokim poziomie, jeśli okazja do tego zdarza się jedynie raz na kilka miesięcy, czy nawet lat. Powiem szczerze, że wolę siedzieć w zaciszu mojego biura i skupić się spokojnie na pracy wykonując tłumaczenia strony internetowej, oferty marketingowej, czy umowy. Uważam, że nie można być dobrym we wszystkim, a ja, przynajmniej na razie, skupiam się na tłumaczeniu pisemnym, również dla biznesu.

Tłumaczenie dla biznesu
Tagi wpisu: tłumaczenie dla biznesu, tłumaczenie dla managerów, tłumaczenia CV, tłumaczenie biznesowe, tłumaczenie tekstów biznesowych, tłumaczenie umów, tłumaczenie na angielski, tłumaczenia na angielski, przetłumaczenie tekstu, przetłumaczenie tekstów, praca tłumacza, tłumaczenia dla firm, tłumaczenie Curriculum Vitae, tłumaczenie dla biznesu

Komentarze

  Dodaj komentarz

O mnie

tłumaczenia z aniglskego
profesjonalny tłumacz angielskiego monika@frogtranslation.com
+48 509 904 198
facebook.com/Frogtranslation
www.tlumaczenia-pisemne.pl

profesjonalny tłumacz 2010-2011 - Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
- podyplomowe studium przekładu
2007-2009 - Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
- magister filologii angielskiej
2004-2007 - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
- licencjat filologii angielskiej
Tłumaczenie z ang na polski i z pol na angielski Uniwersytet Warszawski • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie • Uniwersytet Wrocławski • Politechnika Wrocławska • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu • Wydawnictwo Mateusza.pl • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski • Wydawnictwo Triglav - zobacz więcej...
tanie tłumaczenia Tłumaczeniem zajmuję się już prawie 20 lat. Stale współpracuję z uczelniami wyższymi i ich pracownikami. Przetłumaczyłam na język angielski kilkadziesiąt książek, setki artykułów naukowych oraz tysiące tekstów użytkowych. Prowadziłam wykład na konferencji językowej dotyczący błędów tłumaczeniowych. Moją specjalizacją są teksty naukowe, techniczne, literackie i użytkowe. - zobacz więcej...
opinie

Pani Monika Matykiewicz wykonała tłumaczenia tekstów technicznych na bardzo wysokim poziomie z dziedziny inżynierii sanitarnej i budownictwa. We współpracy z Panią Matykiewicz cenię szybkość oraz niezwykłą dokładność przetłumaczonego materiału oraz rzetelność.

— Dr Robert Boroch – wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego

zobacz więcej opinii...

Formularz kontaktowy  Opcjonalnie - załącz plik z tekstem:

  Facebook

  Ostatnie wpisy

  • Jak tanio przetłumaczyć tekst z polskiego na angielski: praktyczne porady
   Tłumaczenie tekstu z jednego języka na drugi może być kosztowne, ale istnieje w...
  • Tłumaczenie tekstu naukowego z dziedziny pedagogiki
   W moim zawodowym doświadczeniu sporo jest tekstów z zakresu pedagogiki. Szczegó...
  • Tłumaczenie tekstów z języka polskiego na angielski: sztuka przekazywania sensu i kultury
   Tłumaczenie tekstów z jednego języka na drugi jest sztuką wymagającą precyzji, ...
  • Tłumaczenie na angielski
   Już od prawie 20 lat główną gałęzią mojej działalności jest tłumaczenie na języ...
  • Korekta tekstów naukowych: kluczowy etap przy tłumaczeniach z polskiego na angielski
   W międzynarodowym świecie nauki, tłumaczenie artykułów naukowych jest nieodłącz...

  Komentarze

  • Best Text - tłumaczenia tekstów naukowych - "W angielskiej wersji tłumaczenia, w tym prac magisterskich i doktorskich, zwykle otrzymuje się o 10-15 procent więcej słów niż w…"
   Tłumaczenie streszczenia pracy doktorskiej
  • Joanna - "Czy znalazłeś kogoś chętnego do pomocy? Joanna"
   Tłumaczenie poezji
  • Aniaa - "zwłaszcza kiedy tłumaczy na niewłaściwy czas"
   Czy translator dobrze tłumaczy?
  • Monika Matykiewicz - "Proszę o przesłanie tekstu na monika@frogtranslation.com, aby uzyskać bezpłatną wycenę"
   Tłumaczenie poezji
  • tomaszk - "Cześć! Zapraszam do rejestracji na portalu który stworzyłem: http://znajdztlumaczy.pl/ To nowy portal ze zleceniami i ogłoszeniami tłumaczy. Zapraszam do korzystania…"
   Tłumaczenie Biblii