Tłumaczenie listów na angielski

Tłumaczenia korespondencji

Tłumaczenie korespondencji firmowej wymaga przede wszystkim dyspozycyjności oraz pewnej biegłości w tłumaczeniu, inaczej po prostu umiejętności szybkiego przetłumaczenia tekstów, często również tych zawierających specjalistyczne słownictwo.

Jeśli jesteś tłumaczem współpracującym z daną firmą, która prowadzi rozbudowaną korespondencję z zagranicznymi kontrahentami musisz być przygotowany na kilka maili do przetłumaczenia w ciągu dnia i to z terminem liczonym w godzinach. Tak niestety wygląda najczęściej rzeczywistość tłumaczenia korespondencji i to ze zrozumiałych względów – w biznesie szybkie reakcje są jak najbardziej wskazane.

listy2

Pełna dyspozycyjność oznacza dostęp do maila i włączony telefon przynajmniej w godzinach pracy, to znaczy najczęściej między 8-mą rano a 5-tą popołudniu. Czasem zdarza się jednak, ż różnych względów, że tekst do przetłumaczenia dostaniesz o jakiejś mniej „standardowej” porze. Oczywiście, tłumacz nie jest zobowiązany do pracy dwudziestoczterogodzinnej, jednak pewna elastyczność pracy jest mile widziana, szczególnie jeśli dany tłumacz ma być stałym współpracownikiem firmy.

Jeśli chodzi o tempo tłumaczenia to wyrabia się ono; oczywiście, z czasem; szczególnie, że wraz z kolejnymi mailami od kolejnych kontrahentów tłumacz jest coraz lepiej obeznany z sytuacją danej firmy oraz z jej branżą, a co za tym idzie ma specjalistyczne słownictwo w „małym palcu” co znacznie przyspiesza proces tłumaczenia.

Tłumaczenie korespondencji nie odnosi się jednak jedynie do korespondencji firmowej. Zdarzają się również listy prywatne do przetłumaczenia. W obu przypadkach tłumacz musi bezwzględnie zachowywać tajemnicę korespondencji i jest to wymóg zarówno nałożony na niego odgórnie (tłumacze przysięgli są zobowiązani do zachowania w tajemnicy faktów i okoliczności, z którymi zapoznali się w związku z tłumaczeniem), ale także jest to kwestia zwykłej moralności.

Tłumaczenie korespondencji
Tagi wpisu: dyspozycyjność tłumacza, gdzie przetłumaczyć korespondencję, jak przetłumaczyć list na angielski, korespondencja firmowa po angielsku, prowadzenie korespondencji, przetłumaczenie tekstów, przyspieszony proces tłumaczenia, specjalistyczne słownictwo, szybkie tempo tłumaczenia, tajemnica korespondencji w tłumaczeniu, tempo tłumaczenia, tłumacz firmowy, tłumaczenia korespondencji firmowej, tłumaczenia listów, tłumaczenie e-maili, tłumaczenie firmowe, Tłumaczenie korespondencji, tłumaczenie korespondencji cena, tłumaczenie korespondencji firmowej, tłumaczenie korespondencji prywatnej, tłumaczenie listów firmowych, tłumaczenie listów prywatnych, tłumaczenie listu, tłumaczenie maili, tłumaczenie prowadzonej korespondencji

Komentarze

  Dodaj komentarz

O mnie

tłumaczenia z aniglskego
profesjonalny tłumacz angielskiego monika@frogtranslation.com
+48 509 904 198
facebook.com/Frogtranslation
www.tlumaczenia-pisemne.pl

profesjonalny tłumacz 2010-2011 - Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
- podyplomowe studium przekładu
2007-2009 - Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
- magister filologii angielskiej
2004-2007 - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
- licencjat filologii angielskiej
Tłumaczenie z ang na polski i z pol na angielski Uniwersytet Warszawski • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie • Uniwersytet Wrocławski • Politechnika Wrocławska • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu • Wydawnictwo Mateusza.pl • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski • Wydawnictwo Triglav - zobacz więcej...
tanie tłumaczenia Tłumaczeniem zajmuję się już prawie 20 lat. Stale współpracuję z uczelniami wyższymi i ich pracownikami. Przetłumaczyłam na język angielski kilkadziesiąt książek, setki artykułów naukowych oraz tysiące tekstów użytkowych. Prowadziłam wykład na konferencji językowej dotyczący błędów tłumaczeniowych. Moją specjalizacją są teksty naukowe, techniczne, literackie i użytkowe. - zobacz więcej...
opinie

Pragnę zarekomendować Państwu tłumaczenia Pani Moniki Matykiewicz z Biura Tłumaczeń FROGTRANSLATION. Tłumaczka przełożyła dla mnie (z j. polskiego na j. angielski) kilka specjalistycznych tekstów z zakresu filozofii. Jakość tłumaczeń była bardzo wysoka.

— dr Mariusz Ciszek – Zakład Filozofii i Socjologii Polityki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

zobacz więcej opinii...

Formularz kontaktowy  Opcjonalnie - załącz plik z tekstem:

  Facebook

  Ostatnie wpisy

  • Przekład rozwijających książek dla dzieci
   Jednym z moich tłumaczeń książek dla dzieci z angielskiego na polski jest pozyc...
  • Przekład komiksu na język angielski na zlecenie autora
   Jakiś czas temu dowiedziałam się, że komiks Kariny Zając, który tłumaczyłam na ...
  • Tłumaczenie historii biblijnych dla najmłodszych z angielskiego na polski
   Dzięki Wydawnictwu Diecezjalnemu i Drukarni w Sandomierzu miałam okazję uczestn...
  • Przekład książeczek dla małych dzieci o tematyce chrześcijańskiej: przekazywanie wiary poprzez słowa
   Jedną z gałęzi mojej działalności jako tłumacza języka angielskiego jest współp...
  • Nowy porządek świata i globalistyczny rząd: wyzwania tłumaczenia z angielskiego na polski
   Dzięki zaufaniu, jakim obdarzyła mnie Pani Urszula Klimko z Wydawnictwa Vin Ros...

  Komentarze

  • Best Text - tłumaczenia tekstów naukowych - "W angielskiej wersji tłumaczenia, w tym prac magisterskich i doktorskich, zwykle otrzymuje się o 10-15 procent więcej słów niż w…"
   Tłumaczenie streszczenia pracy doktorskiej
  • Joanna - "Czy znalazłeś kogoś chętnego do pomocy? Joanna"
   Tłumaczenie poezji
  • Aniaa - "zwłaszcza kiedy tłumaczy na niewłaściwy czas"
   Czy translator dobrze tłumaczy?
  • Monika Matykiewicz - "Proszę o przesłanie tekstu na monika@frogtranslation.com, aby uzyskać bezpłatną wycenę"
   Tłumaczenie poezji
  • tomaszk - "Cześć! Zapraszam do rejestracji na portalu który stworzyłem: http://znajdztlumaczy.pl/ To nowy portal ze zleceniami i ogłoszeniami tłumaczy. Zapraszam do korzystania…"
   Tłumaczenie Biblii