Tłumaczenie artykułów naukowych

Tłumaczenie publikacji naukowych

Tak się złożyło, że mam spore doświadczenie w tłumaczeniu prac naukowych. Jakieś pięć lat temu zostałam rzucona na głęboką wodę – przetłumaczyłam rozprawę doktorską na zlecenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawiedotyczącą promieniowania EUV (szczegółów już niestety nie pamiętam). Od tamtej pory podejmowałam się wielu tłumaczeń zlecanych przez pracowników naukowych uczelni. Za mną jest również tłumaczenie pracy magisterskiej z matematyki dotyczącej ciał skończonych związane z Uniwersytetem Opolskim, czy tekstów naukowych dotyczących czasów biblijnych na zlecenie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współpracowałam również z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie, czy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jak widać, zakres tematyczny tłumaczeń wykonywanych przeze mnie jest bardzo szeroki (więcej o moich dotychczasowych zleceniach można poczytać tutaj).

Źródło: http://www.nature.com/scitable/ebooks/english-communication-for-scientists-14053993/writing-scientific-papers-14239285

Zależnie od tematyki pracy naukowej, tłumaczenie może być typowo techniczne lub zakrawać o tekst literacki. Ja osobiście bardzo lubię tłumaczyć teksty typowo techniczne, związane ze ścisłymi dziedzinami nauki. Myślę, że dzieje się tak dlatego, że doceniam ich logiczność i surowość formy. Mając naprawdę dobry, skonsultowany ze zleceniodawcą, glosariusz i będąc zaznajomionym ze stylem pisania prac naukowych w języku angielskim, takie tłumaczenie może sprawić tłumaczowi sporą przyjemność i satysfakcję. Szczególnie, że najczęściej zleceniodawcą jest ekspert w danej dziedzinie, którego mamy pod ręką i z którym można się bez przeszkód konsultować w razie jakiś wątpliwości. Bardzo często również moi zleceniodawcy sami proponowali stworzenie glosariusza, tak, by mieć pewność, że użyję w tłumaczeniu odpowiednich terminów.

Myślę, że warto odważyć się przetłumaczyć tekst naukowy, który na pierwszy rzut oka wydaje się być czarną magią. Zapewniam, że po zaznajomieniu się z tematem i znalezieniu dobrych odpowiedników terminów specjalistycznych w języku, na który tłumaczymy, tekst oryginalny przestanie być straszny, a nawet wyda się logiczną i spójną całością, którą można bardzo sprawnie przełożyć na język angielski.

Tłumaczenie prac naukowych
Tagi wpisu: Tłumaczenie prac naukowych cena, Tłumaczenie prac naukowych cennik, Tłumaczenie prac naukowych na angielski, tłumaczenie prace naukowe, tłumaczenia artykułów naukowych, tłumaczenie publikacji naukowych, gdzie przetłumaczyć pracę dyplomową, jak przetłumaczyć pracę magisterską, praca dyplomowa na język angielski, przetłumaczenie pracy dyplomowej, tłumacz prac naukowych na angielski, tłumaczenia dla pracowników uczelni, tłumaczenia tekstów naukowych, tłumaczenie dla pracowników naukowych, tłumaczenie dla uczelni, tłumaczenie glosariusza, tłumaczenie prac dyplomowych, tłumaczenie prac licencjackich, tłumaczenie prac magisterskich, tłumaczenie prac na angielski, Tłumaczenie prac naukowych, tłumaczenie prac z matematyki, tłumaczenie pracy doktorskiej, tłumaczenie pracy inżynierskiej, tłumaczenie pracy magisterskiej, tłumaczenie pracy magisterskiej cena, tłumaczenie specjalistyczne, tłumaczenie techniczne, tłumaczenie tekstu naukowego, tłumaczenie tekstu pracy licencjackiej

Komentarze

  Dodaj komentarz

O mnie

tłumaczenia z aniglskego
profesjonalny tłumacz angielskiego monika@frogtranslation.com
+48 509 904 198
facebook.com/Frogtranslation
www.tlumaczenia-pisemne.pl

profesjonalny tłumacz 2010-2011 - Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
- podyplomowe studium przekładu
2007-2009 - Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
- magister filologii angielskiej
2004-2007 - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
- licencjat filologii angielskiej
Tłumaczenie z ang na polski i z pol na angielski Uniwersytet Warszawski • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie • Uniwersytet Wrocławski • Politechnika Wrocławska • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu • Wydawnictwo Mateusza.pl • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski • Wydawnictwo Triglav - zobacz więcej...
tanie tłumaczenia Tłumaczeniem zajmuję się już prawie 20 lat. Stale współpracuję z uczelniami wyższymi i ich pracownikami. Przetłumaczyłam na język angielski kilkadziesiąt książek, setki artykułów naukowych oraz tysiące tekstów użytkowych. Prowadziłam wykład na konferencji językowej dotyczący błędów tłumaczeniowych. Moją specjalizacją są teksty naukowe, techniczne, literackie i użytkowe. - zobacz więcej...
opinie

Pani Monika Matykiewicz wykonała tłumaczenia tekstów technicznych na bardzo wysokim poziomie z dziedziny inżynierii sanitarnej i budownictwa. We współpracy z Panią Matykiewicz cenię szybkość oraz niezwykłą dokładność przetłumaczonego materiału oraz rzetelność.

— Dr Robert Boroch – wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego

zobacz więcej opinii...

Formularz kontaktowy  Opcjonalnie - załącz plik z tekstem:

  Facebook

  Ostatnie wpisy

  • Przekład rozwijających książek dla dzieci
   Jednym z moich tłumaczeń książek dla dzieci z angielskiego na polski jest pozyc...
  • Przekład komiksu na język angielski na zlecenie autora
   Jakiś czas temu dowiedziałam się, że komiks Kariny Zając, który tłumaczyłam na ...
  • Tłumaczenie historii biblijnych dla najmłodszych z angielskiego na polski
   Dzięki Wydawnictwu Diecezjalnemu i Drukarni w Sandomierzu miałam okazję uczestn...
  • Przekład książeczek dla małych dzieci o tematyce chrześcijańskiej: przekazywanie wiary poprzez słowa
   Jedną z gałęzi mojej działalności jako tłumacza języka angielskiego jest współp...
  • Nowy porządek świata i globalistyczny rząd: wyzwania tłumaczenia z angielskiego na polski
   Dzięki zaufaniu, jakim obdarzyła mnie Pani Urszula Klimko z Wydawnictwa Vin Ros...

  Komentarze

  • Best Text - tłumaczenia tekstów naukowych - "W angielskiej wersji tłumaczenia, w tym prac magisterskich i doktorskich, zwykle otrzymuje się o 10-15 procent więcej słów niż w…"
   Tłumaczenie streszczenia pracy doktorskiej
  • Joanna - "Czy znalazłeś kogoś chętnego do pomocy? Joanna"
   Tłumaczenie poezji
  • Aniaa - "zwłaszcza kiedy tłumaczy na niewłaściwy czas"
   Czy translator dobrze tłumaczy?
  • Monika Matykiewicz - "Proszę o przesłanie tekstu na monika@frogtranslation.com, aby uzyskać bezpłatną wycenę"
   Tłumaczenie poezji
  • tomaszk - "Cześć! Zapraszam do rejestracji na portalu który stworzyłem: http://znajdztlumaczy.pl/ To nowy portal ze zleceniami i ogłoszeniami tłumaczy. Zapraszam do korzystania…"
   Tłumaczenie Biblii